La Bonita znaczy piękna

Rogelio i Leida Johanna Espinosa są głęboko oddani starannej uprawie i przetwarzaniu kaw jakości specialty na ich oszałamiającym gospodarstwie, Finca La Bonita. Ich praca to nie tylko pasja ale przede wszystkim dbałości o szczegóły i zaangażowanie w uprawę najlepszych odmian kawowca. Na Finca La Bonita, położonej w malowniczym otoczeniu z zapierającymi dech w piersiach widokami, Rogelio i Leida hodują i pielęgnują cenne odmiany kawy Geisha i Java. Te dwie odmiany są znane z wyjątkowej złożoności smaku. Rodzina Espinosa starannie dba o to, aby ziarna były doskonale przetworzone, odzwierciedlając unikalne cechy każdej z odmian.

Od zakupu farmy Rogelio i Leidy Johanna włożyli całe serce i duszę w podniesienie jakości produkowanej kawy. Przyjęli holistyczne podejście, które obejmuje wdrażanie Dobrej Praktyki Rolniczej (GAP) i utrzymanie bogatego drzewostanu cieniodajnego, aby stworzyć optymalne środowisko wzrostu dla kawowców.

Nazwa „Finca La Bonita”, oznaczająca „piękna” po hiszpańsku, została wybrana, aby oddać piękno i spokój otoczenia farmy. Rogelio dumnie twierdzi, że nie ma piękniejszego i bardziej spełniającego miejsca do pracy niż Finca La Bonita, gdzie każdy dzień to okazja do kontaktu z naturą i tworzenia wyjątkowej kawy. Na farmie, wykwalifikowani zbieracze starannie wybierają dojrzałe, czerwone wiśnie, które następnie są starannie dostarczane do mokrego młyna celem obrobienia. Zbieracze są szkoleni, aby wybierać tylko najlepsze wiśnie, a po przybyciu do młyna wiśnie przechodzą kolejną dokładną selekcję, aby zapewnić, że mniej niż 1% przetworzonych wiśni jest niedojrzałych. Następnie owoce są układane na podwyższonych łóżkach, aby nacieszyć się słońcem i poddać się wolnemu, delikatnemu procesowi suszenia. Regularne grabienie wiśni zapewnia równomierne suszenie i optymalny rozwój smaku w ziarnach, co kończy się stworzeniem kawy, która odzwierciedla pasję i zaangażowanie Rogelio i Leidy Johanny Espinosów z Finca La Bonita.

 

Kawę zakupisz tutaj: https://palarniakafar.pl/produkt/kolumbia-la-bonita-250gr/

W naszej palarni kawy zawsze dążymy do odkrywania wyjątkowych odmian ziaren kawowych oraz metod obróbki. Po dotarciu pierwszych partii kawy do Gliwic, rozpoczynamy staranną analizę jakości, potencjału i dla każdej kawy indywidualnie poszukujemy najkorzystniejszego profilu wypalenia. Z naszych produktów korzystają bariści, barmani, pracownicy biurowi, domowi użytkownicy i my sami. Poprzeczka wisi wysoko. Czy to w espresso, czy w kawie przelewowej musi być igła 🙂

Zdjęcia dzięki uprzejmości: Sucafina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *